vítejte na mých stánkách

Dnes je

Hodiny

Novinky

Metal gear Solid série

Metal gear solid 1 Twin Snake

Hra Metal Gear Solid: The Twin Snakes je remakem (předělávkou) hry Metal Gear Solid z PsOne. Je vyvíjena firmou Silicon Knights (vyvíjející jen pro Nintendo) pod dohledem Shigera Miyamota a Hideo Kojimy. Tudíž bude jen pro systém Gamecube. MGS: TTS kombinuje svět Metal Gear Solid a Metal Gear Solid 2. Výsledkem je MGS s příběhem jedníčky a grafikou dvojky. Ze dvojky si vezme i speciální pohyby Snakea, UI nepřátel atd. Spekuluje se také o využití konektivity s Gameboy Advance, detaily ale nejsou známy. Hra je na dvou discích a neobsahuje VR tréning. To Silicon Knights vysvětlují tím, že prostě nemají dostatek času k jeho vytvoření.
Měl jsem možnost vidět MGS: TTS v akci a nevěřícně jsem koulel očima. Prostředí je sice stále stejné, ale je upraveno tak, aby se v něm dalo co nejlépe používat Snakeových pohybů, jako zavěsení za okraj, operace se skříňkami apod.
Hra byla kompletně znovu namluvena stejnými aktéry, kromě pár vyjímek (Kenneth Baker, Naomi Hunter, Grey Fox). Znovu namluvena byla kvůli znovuvytvoření realtime filmečků (pod dohledem režiséra Ryuhei Kitamury). Ty co jsem viděl opravdu stály za to, hodně jde poznat vliv Matrixu a jiných filmů. Někdy mi ale připadá, že Snake dělá až moc salt.
Změny dosáhla i hudba, která je úplně nová (někdy ale jsou slyšet náznaky melodie z originálu). V Evropě hra vyjde 31. března 2004.
Na konec tady dávám drobnou ukázku porovnání MGS: TTS a originálního MGS (obrázky jsou použity ze serveru www.ign.com):

Kliknutím na obrázek ho zvětšíte:

Nakonec porovnání jedné z nových textur:

Žádné komentáře