vítejte na mých stánkách

Dnes je

Hodiny

Novinky

Metal gear Solid série

Metal gear solid portable ops

Po dohrání Metal Gear Solidu 3: Snake Eater si mnozí lidé kladli otázku, co se dělo s tím slavným Big Bossem zhruba v 70. létech po operaci Snake Eater. Proč se z něj stal antihrdina celé série MGS? Je to snad kvůli tomu, že byl znechucen korupcí a ovládáním světa skupinou Philosophers (později Patriots)? Nebo měl jiné důvody se stáhnout do ústraní a vytvořit vojenský stát jménem Outer Heaven a jadernou hrozbu jménem Metal Gear?

      

 Pokud, jste někdy shlédli trailer na nový Metal Gear Solid: Portable Ops, jistě jste si všimli, že hra navazuje na hru Metal Gear Solid: Snake Eater. Metal Gear Solid: Portable Ops rozvíjí dále příběh genetického otce Solida Snaka Big Bosse. Oproti SnakeEater se posuneme v čase o 6 let. Tedy do roku 1970, kdy je Big Boss zajat vládou USA, aby jistý Cunningham zjitil, kde se nachází druhá polovina Philosopher’s Legacy. Hra tedy začíná nečekaně ve vězení. Z něho se musíte co nejrychleji dostat, aby jste zabránili nukleárnímu incidentu. Ten se chystá rozpoutat Cunningham. Ten podvedl vlánu USA a na svoji základnu si přivezl nový typ Metal Gearu. Hodlá jím zaútočit na SSSR, pokud nebude splněno, to co chce. V případě odpálení jaderné hlavice, bude všechna vina svalena právě na Big Bosse.

    

 Snake ve vězení potká jistého Roye Campbella. I on byl se svoji jednotkou přepaden a zajat. Snake společně s Royem Campbellem utečou z vězení a společným úsilým se snaží zabránít vypuštění nukleárni hlavice. To, bohužel, sami nemohou zvládnout. Brzy, proto musí Snake a Roy Campbell, naverbovat vlastní vojáky z Genovi strany. Snake i se svými vojáky plní důležité mise, až do doby než je zajat. Gene - muž který za stojí na pozadí tohoto incidentu, řekne Snakovi pravou podstatu věcí  

Převoz Metal gearu byl financován CIA. Z důvodu, že nechtějí aby skončila studená válka. Východ už prý není tak silný a když přišel o Philosopher’s Legacy díky The Boss může se stát, že válka již brzy skončí. Tomu samozřejmě má jednotka FOX zabránit. Zanedlouho přijde Elisa, která je zdravotní sestrou. Má však rozdvojenou osobnost. Ursula ve kterou se proměňuje je členkou Foxu a má telepatické schopnosti. Řekne tak Snakovi umístění Metal Gearu. Jednotka, která byla vyslána na záchranu Snaka uspěje. Když opouští máísto jsou přepadeny Genem. Aby Snake řekl Gonovi o všem, začne vraždit jednoho vojáka po druhém ze Snakovy jednotky. V tom ale přijede Elisa a začne dodávkou vše ničit. Snake i se zbytkem svých mužů naskočí do dodávky a ujedou.

 Snake se vydává do skladiště kde je umístěn Metal Gear. Tam už čeká Gene a Elisa se změní v Ursulu. Ta aktivuje Metal Gear aby zabila Snaka. Po boji vychází vítězně Snake. Dozvíme se od Sokolova, že Metal Gear RAXA byl jen testovací model. Gene nakonec  zmate Snakovu jednotku tak, že se mezi sebou postřílí. Gene poté opouští ve vrtulníku místo a Snake klečí nad mrtvolami své jednotky. Špioni brzy najdou místo kde se nachází Gene a Metal Gear. Potkáte zde Cunninghama a řekne Snakovi důležité informace. Cunningham nepracuje pro CIA, ale pro Pentagon. Aby CIA neztratila svoji moc, rozhodla se předat Metal Gear Východu, aby Studená Válka pokračovala. Pentagon se bát CIA a nechtěl dopustit, aby i nadále měla CIA takovou moc. Povolali Gena, aby Metal Gear ukradl dříve než dojde k předání Rusům.  Gene dostal od Pentagonu rozkaz vystřelit jadernou hlavici na SSSR, aby byla CIA oslabena. Snake byl tak ve skutečnosti na poloostrov poslán, protože vláda USA věděla, že Snake dokáže infiltrovat jeho základnu, získat na svoji stranu povstalce proti Genovi a nedat mu jinou možnost než doopravdy vypálit na SSSR.

 

 Snake po tvrdém boji Cunninghama poráží a pokračuje v pronásledování Gena. Dozví se, že má vlastní plán a nikdo mu nebude rozkazovat. Jeho plán je vystřelit jadernou hlavici na USA aby zničil CIA. Vypukl by tak chaos a znamenal by tak zánik USA. Gene by tak vytvořil vlastní stát kde by byli jen ti nejlepší vojáci. Nazývá to Army’s Heave. Gene se poté snaží aktivovat Metal Gear. V tom mu zabrání Ursula. Tu Gene smrtelně zraní nožem a umírá v Snakově náruči. Poví mu, že jeho syn zachrání svět a že i on sám nyní zničí Metal gear. Poví mu rovněž o Les Enfants Terribles. Snake po její smrti odchází skoncovat s Genem. Snake svede tvrdý boj s Genem.Snake vyhraje a Gene mu daruje film, který obsahuje všechny informace a data o vybavení, personálu a financích, které Gene shromáždil na vytvoření Army’s Heaven. Bohužekl odpočítávání už nejde zastavit. Snake tak vypálí do raket několik střel. Ty jsou bohužel vypuštěny na cíl.

 Nakonec ale nečekaně spadnou k zemi a Snake se vrací do USA jako hrdina. Když se ředitel CIA dozvěděl co doopravdy chce Gene udělat. Šel se schovat do podzemního krytu. Tam už čeká Ocelot, který ředitele CIA zastřelí. Tam je ukryta druhá část Philosopher’s Legacy. Ocelot plánuje vytvořit svět tak, jak si ho představovala The Boss. A proto si přišel pro druhou polovinu Philosopher’s Legacy. Snake se ještě na konci stane velitelem FOX HOUNDU.

Žádné komentáře